A cubical volume is bounded by the surfaces x=0,x=a,y=0,y=a,z=0,z=a. The electric field in the region is given by { \vec{\text{E}}= {\text{E}}_0 \times \;{ {\text{i}}}^{\^}. Where E0=4×104NC−1m−1. If a=2cm, the charge contained in the cubical volume is Q×10−14C. The value of Q is ______.Take E0=9×10−12C2/Nm2 ) [1-Feb-2023 Shift 2]